Atlas Sayaç Logosu

NB-IoT Uzaktan Yönetim

NB-IoT Sistemi

ATLAS NB-IoT Uzaktan Kontrol Sistemi

IoT ve Bulut teknolojilerinin gelişimiyle birlikte uzaktan yönetim sistemlerinde daha ileri seviyede kontrol ve verimliklik sağlanabilmektedir. Donanım ve yazılım ürünlerimiz ile sektörde tecrübeli olduğumuz sayaç sistemleri, tarımsal sulama, vana-debi ölçüm sistemleri ve akıllı sulama gibi alanlardaki teknolojik yenilikleri takip ederek, verimi, tasarrufu ve konforu artıran ATLAS Sayaç sektöre özel hazır çözümler sunuyoruz. Artık manuel olarak veri kaydetmeye gerek yok! Veriler kesintisiz çalışma ve gerçek zamanlı yönetim için toplanır, analiz edilir ve görselleştirilir.

Narrow Band IoT (NB-IoT) Nedir ?

NB-IoT yapısı

Uzun pil ömrü gerektiren ve ulaşılması güç alanlarda bulunan nesneler için düşük enerji ile yüksek kapsama alanı sağlayan NB-IoT teknolojisi, mevcut mobil şebekeler üzerinde kullanılır. Kapsamanın zor olduğu alanlarda bile milyonlarca cihazın iletişime devam edebilmesini sağlayan ve düşük güç harcayarak cihazların pil ömrünü 10 yıla kadar uzatan teknolojidir. Okuma hatalarını ortadan kaldırır. Doğru tahakkuktan kaynaklanan en az % 10 oranında gelir artışı sağlanır. Abonenin evde olmadığı veya sayaca ulaşılamadığı durumlarda bile sayaç okunabilir, Su tüketimi kontrol altına alınır ve bu sayede de doğal kaynaklar korunmuş olur. Su şebekesi problemleri (kayıp kaçak) tespit edilerek, düzeltilir. Yasa dışı müdahaleler engellenerek gelir artışı da sağlanmış olur. Sayaca ait bilgiler NB-IoT protokolü üzerinden sisteme taşınır ve kaydedilir. Personel ile sayaç okuma, borç yüzünden sayaç sökme işlemine son verilir.

NB-IoT Çözümlerimiz

Ultrasonik Debimetre

Utrasonik Debimetre

Utrasonik debimetreler, ses dalgaları ile akışkanın debisini ölçen ve debiyi izleme olanağı sağlayan ve aynı zamanda kontrol amaçlı kullanılan cihazlardır.

Ultrasonik Su Sayacı

Ultrasonik Su Sayacı

Ultrasonik ölçüm prensibi ile , mekanik sayaçlara göre çok daha hassastır. Hareketli parça içermediğinden , mekanik sayaçlara göre 2 kat daha uzun ömürlüdür.

Atlas Akıllı Vana

Atlas Akıllı Vana

Atlas uzaktan kontrol akıll vanaları on/of ve oransal kontrol için kullanılabilir. Geniş bir aktöatör seçimi ile yüksek basınç ve akış sistemleri için uygundur.

Atlas Akıllı Cihazları İçin Bilgi Alın

NB-IoT özellikli akıllı sulama sistemlerimizle, verimliliği ve tasarrufu artırarak daha güvenli sulama yapmanıza yardımcı olur. Atlas, temel işinize odaklanabilmeniz için cihazlarınızı bağlama sürecini basitleştirir.