Atlas Sayaç Logosu

GSM/GPRS Uzaktan Yönetim

Akıllı Tarım Uygulamaları

GSM-IoT akıllı sulama sistemleri sulama işlemini otomatikleştiren ve GSM şebekelerini kullanan bir sistemdir. Kullanıcı tek bir tuşla vanayı, pompayı ve bunun gibi cihazları açık ya da kapalı konuma getirebilir. Toprak nem sensörü eşik değere ulaşıp ulaşmadığını kontrol ederek, eşik değerini geçerse pompa motorunu kapar aksi takdirde otomatik olarak işlem başlar. Bu da size yağmur vb hava durumuna göre işlem yapma da yardımcı olarak su kaynağı ve elektrik tasarrufu sağlar. Vanalar, vanaları besleyen pompalar anlık olarak izlenebilir. Uzaktan anlık olarak kontrol edilebilir. Ayrıca zamanlanış görevler verilerek sistemin ne zaman açılacağı ya da kapatılacağı belirlenebilir. Ayrıca çeşitli sensörler (nem, sıcaklık, v.b.) yardımıyla bu kontoller tam otomatik hale getirilebilir.

Ultrasonik Sayaç
Otomatik sulama ihtiyacı

Akıllı sulama sistemleri su ihtiyacı duyan her alanda yapılabilir. Özellikle büyük arazi ve sulama alanlarında yüksek tasarruf sağlayan GSM-IoT sistemleri genel olarak fabrikalara bağlı ekilip dikilen arazilerde kullanılmaktadır. Bunların dışında pompa depo otomasyonlarında, su depoları ve geniş tarım arazilerinde, tarımsal sulama alanlarında, peyzaj çalışma alanlarında da isteğe bağlı olarak tercih edilebilir. Park ve bahçelerde kullanımı da uygun olan GSM-IoT akıllı sulama sistemleri genel olarak enerji verimliliğinin ve su tasarrufunun sağlanmak istendiği her alanda kullanılmaktadır.

GSM Kontrollü Çözümlerimiz

Utrasonik Debimetre

Utrasonik Debimetre

Utrasonik debimetreler, ses dalgaları ile akışkanın debisini ölçen ve anlık/toplam debiyi izleme olanağı sağlayan ve aynı zamanda kontrol amaçlı kullanılan cihazlardır.

Mbus Konvertor

Mbus Konvertor

150 sayaca kadar M-Bus üzerinde okumaya imkan sağlar. Kısa devre ve aşırı akım koruması. Görsel ve sesli ikazlar. Enerji tasarrufu için uyku modu.

Tarımsal Sulama Sayacı

Tarımsal Sulama Sayacı

Ultrasonik ölçüm prensibi ile çalışır. Üzerinde bulunan kesme vanasıyla uzaktan ya da yüklenen kontör bittikten sonra otomatik olarak kapanma özelliğine sahiptir.

GSM'li Sulama Sistemlerini Tanıyın

İhtiyacınıza yönelik en uygun çözümü için uzman danışmanlarımızla iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.