Atlas Sayaç Logosu

Akıllı Sulama Çözümleri

Akıllı Sulama

Akıllı Sulama

Akıllı sulama altyapısına sahip sistemlerde kaynak israfına yer yoktur. Sonuç olarak ortada düşük maliyet neticesinde yüksek karlılık faydası mevcuttur. Geleneksel sulama sistemini akıllı sulama sistemleri ile değiştirerek, aşırı sulama nedeniyle ölen bitkilerin oranı çok azdır, bu da çiftçilerin sık bitki değişimi konusunda endişelenmeyecekleri anlamına gelir. Ayrıca akıllı sulama daha hızlı, daha sağlıklı ürün gelişimini sağladığı için ürün döngü süresini de kısaltır. Bu da yıl bazında verim artışı anlamına gelir.

Otomatik Sulama
Otomatik sulama ihtiyacı

Akıllı sulama hassas tarımın en önemli bileşenidir. Çiftçilerin su israfını önlemesine ve tarlalarında/bahçelerinde ürün yetiştirme kalitesinin artmasına yardımcı olur. Doğru zamanda sulama ile fazla sulama ile oluşan israfı en aza indirir. Geleneksel sulama sistemlerini otomatik vanalarla, pompalarla ve diğer bileşenlerle değiştirilmesi enerji, zaman ve değerli kaynakların tasarrufunda çok etkilidir. Aynı zamanda insan unsurunun hatalarını da ortadan kaldırır. Akıllı sulama sistemlerinin kurulumu ve konfigürasyonu oldukça basittir.

IoT Tabanlı Tarımsal Sulama

Akıllı bir kontrolör/denetleyici otomatik sulama sisteminin merkezinde bulunur. Araziye yerleştiren sensörler kontrolöre gerçek zamanlı veriler gönderir. Sıcaklık/nem değerlerinde belirlenen değişiklikler olduğu zaman, seçime göre denetleyici çıkış pimlerine bağlı olan pompayı/vanayı açıp kapatabilir ya da bildirim göndererek kullanıcının komut göndermesini bekleyebilir. Tüm sistem, son kullanıcı tarafından özel bir yazılım aracılığı ile akıllı cihazlarla veya bilgisayarlarla yönetilebilir. Akıllı sulama yetiştiricilerin tarlalarını sorunsuz bir şekilde izlemelerini ve sulamalarını mümkün kılar.

IoT Tabanlı Tarımsal Sulama

LoRaWAN Çözümlerimiz

Gsm - RF Kontrollü Açma Kapama Vanası

Gsm - RF Kontrollü Vana

ATLAS uzaktan kontrol vanaları on/of ve oransal kontrol için kullanılabilir. Geniş bir aktöatör seçim imkanı sunar. Yüksek basınç ve akış sistemleri için uygundur.

Tarımsal Sulama Sayacı

Tarımsal Sulama Sayacı

Ultrasonik ölçüm prensibi ile çalışır. Üzerinde bulunan kesme vanasıyla uzaktan ya da yüklenen kontör bittikten sonra otomatik olarak kapanma özelliğine sahiptir.

LoRaWAN Gaz Su Vanası

LoRaWAN Gaz Su Vanası

Kontrol birimi ile motora, vanaya tam açma ve tam kapatma hareketi yaptırılır. Kapak açıldığında alarm devreye girerek otomatik olarak vanayı kapatmaktadır.

Atlas Akıllı Çözümleri İsteyin

Atlas Akıllı Sulama Otomasyonu ile siz daha fazla seçenek ve kazanç sunmak için lütfen bizimle iletişime geçin.