Atlas Sayaç Logosu

Çözümler

LoRaWAN Uzaktan Yönetim

ATLAS LoRaWAN™ uzun menzilli ve düşük güç tüketimli uç cihazlarımızla arazinizdeki/mülkünüzdeki ana ağ geçidindeki (gateway) kontrollere 10 km mesafeden, hatta tekrarlayıcı ağ sistemleri ile 15 km’ye kadar veri aktarımı gerçekleştirebilir. LoRaWAN™ için ideal uygulamalar; sensör ağları, güvenlik sistemleri, akıllı ev, akıllı ölçüm, endüstriyel kontrol ve akıllı şehirler olarak sıralanabilir.

Daha Fazla
atlas lorawan uzaktan yonetim

NB-IoT Uzaktan Yönetim

Uzun pil ömrü gerektiren ve ulaşılması güç alanlarda bulunan nesneler için düşük enerji ile yüksek kapsama alanı sağlayan NB-IoT teknolojisi, mevcut mobil şebekeler üzerinde kullanılır. Kapsamanın zor olduğu alanlarda bile milyonlarca cihazın iletişime devam edebilmesini sağlayan ve düşük güç harcayarak cihazların pil ömrünü 10 yıla kadar uzatan teknolojidir.

Daha Fazla

Gsm Uzaktan Yönetim

GSM-IoT akıllı sulama sistemleri sulama işlemini otomatikleştiren ve GSM şebekelerini kullanan bir sistemdir. Kullanıcı tek bir tuşla vanayı, pompayı ve bunun gibi cihazları açık ya da kapalı konuma getirebilir. Akıllı sulama sistemleri su ihtiyacı duyan her alanda yapılabilir. Özellikle büyük arazi ve sulama alanlarında yüksek tasarruf sağlayan GSM-IoT sistemleri genel olarak fabrikalara bağlı ekilip dikilen arazilerde kullanılmaktadır.

Daha Fazla

Tarımsal Sulama Çözümleri

Kapalı sulama sistemine bağlanan tarımsal sulama hidrantları projelendirilen miktarda suyun araziye ulaşması için kullanılır. H tipi sulama hidrantlarında açma kapama işlemi hidrant çıkışında bulunan ön ödeme sistemi ile birlikte hidrolik olarak yapılmaktadır. Tümleşik IoT teknolojisi sayesinde uzaktan erişim imkanı verir. Cep telefonu ya da tablet ile uzaktan açma/kapama işlemi yapılabilir.İçerisinden geçen su miktarı ve buna bağlı akış-zaman istatistikleri ve her tür arıza kodu ve alarmlar uzaktan izlenebilir.

Daha Fazla

Ön Ödemeli Sistemler

Atlas Ön Yüklemeli Ultrasonik Tarımsal Sulama Sayacı, tarımsal sulama konusunda tüm ihtiyaçları karşılayacak nitelikte teknik özelliklere sahip ve yıllara dayanan saha tecrübesi sonucunda ortaya çıkmış komple bir çözümdür. Sulama suyu içerisindeki tortu ve materyallerden etkilenmeyen yapısı, yüksek güvenirlikte ölçüm sistemi ve ücretsiz olarak sunulan yönetim yazılımı ile sulama maliyetlerinin düşürülmesi ve verimliliğin arttırılmasını sağlar.

Daha Fazla
Akıllı Sulama Çözümleri

Akıllı Sulama Çözümleri

Akıllı sulama hassas tarımın en önemli bileşenidir. Çiftçilerin su israfını önlemesine ve tarlalarında/bahçelerinde ürün yetiştirme kalitesinin artmasına yardımcı olur. Doğru zamanda sulama ile fazla sulama ile oluşan israfı en aza indirir. Geleneksel sulama sistemlerini otomatik vanalarla, pompalarla ve diğer bileşenlerle değiştirilmesi enerji, zaman ve değerli kaynakların tasarrufunda çok etkilidir.

Daha Fazla